Ecocold | Blog Detail Page background

Ecocold’a EuroShop 2023 Fuarında Büyük İlgi

Ecocold | Blog - Ecocold’a EuroShop 2023 Fuarında Büyük İlgi

Ecocold’a EuroShop 2023 Fuarında Büyük İlgi

Ecocold, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 26 Şubat-02 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen dünyanın 1 numaralı perakende fuarı EuroShop’a katılım gerçekleştirdi.

3 yılda bir gerçekleştirilen EuroShop fuarına bu sene 55 ülkeden 1830 firma katıldı, 5 kıtadan ve 141 ülkeden 81.000 kişinin ziyaret ettiği fuar, Ecocold firmasının 150 metrekarede kurulu kendi özel tasarımları olan özel standı ile sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığını oldukça başarılı bir şekilde vurguladı.

Perakende sektöründe düşük enerji tüketimi ve R290 çevreye duyarlı soğutucu akışkan uygulamaları, su soğutmalı ısı geri kazanım sistemleriyle entegre çalışması uygulamalı olarak gösterildiği Ecocold standında bu uygulamalar ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Ecocold standı haricinde fuarda başka markalar adına üretilmiş 40’tan fazla Ecocold dolabı yine aynı fuarda farklı stantlarda sergilendi, fuarın son gününde ise Ecocold ‘un OEM ürün ürettiği ve bu ürünleri sergileyen diğer firmalar ile görüşmeler yapıldı.

Perakendenin tüm kollarına hizmet edebilen Ecocold ’un geniş ürün gamının sergilendiği stantta, yeni devreye alınan inovatif ürünler oldukça ilgi gördü, 100’den fazla ülkeden gelen ziyaretçi ağırlayan Ecocold ekibi sektörü ve ülkemizi başarı ile temsil etti.

Ecocolda EuroShop 2023 fuarinda buyuk ilgi 1

Ecocolda EuroShop 2023 fuarinda buyuk ilgi 2

Ecocolda EuroShop 2023 fuarinda buyuk ilgi 3

Ecocolda EuroShop 2023 fuarinda buyuk ilgi 4

Ecocolda EuroShop 2023 fuarinda buyuk ilgi 5

Ecocolda EuroShop 2023 fuarinda buyuk ilgi 6

Ecocold Genel Koordinatörü Andaç Bilgetekin, konu hakkında “ Ürünlerimizin birçok farklı ülkeden gelen ziyaretçilerin yanı sıra, Avrupa’daki önemli rakiplerimiz tarafından da beğenilmesi açıkçası pazarı doğru anladığımızı ve yerinde adım attığımızı gösterdi, dünyanın dört bir yanından çok önemli geri bildirimler aldık, var olan müşterilerimize yeni ürünleri tanıtma fırsatını bulurken, birçok yeni potansiyel müşteriye görüşme fırsatımız oldu, ilk fuar katılımımız olduğu için özel bir merak da vardı, açıkçası bu kadar yoğunluk biz de beklemiyorduk, beklentimizin üzerinde bir ilgi gördük, çok yorulduk ama motivasyonumuzu tazelemiş ve gururlu bir şekilde dönüyoruz” şeklinde yorum yaptı. Ecocold Genel müdürü Burak Bekler ise konu hakkında “Farklı, alışılagelmişin dışında ve bu seneki fuarın trendi olan çevre temasına uygun bir stant tasarladık, ürünlerimiz ve sunduğumuz inovatif çözümler oldukça dikkat çekti, sektörde global bir oyuncu olduğumuzu tüm dünyaya göstermiş olduk, fuar ekibimiz oldukça yoğun bir kalabalığı yönetti, mutlu ve gururluyuz” şeklinde yorum yaptı.

Ecocold aynı zamanda marka değerini arttırırken perakende sektörüne nasıl değer katabileceğini fuar ziyaretçilerine sergileyerek müşteri memnuniyetlerini en üst seviyeye taşıma hedefi yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Fuara katılan en genç firmalardan biri olan Ecocold, 100’lerce rakip firma arasında gerek çevre duyarlılığı gerek enerji tüketimi konusundaki çalışmaları, yeni çağ pazarlamayı yakalayan interaktif ürünler, dijital ekosisteme entegre çözümleri ve olağan dışı stant tasarımı ile fuara damga vurdu diyebiliriz.